Haber

İspanya’dan ilk yanıt geldi: Fenerbahçe La Liga’ya mı katılacak?

Trabzonspor – Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar sonrası sarı lacivertlilerin ligden çekilme iddiası gündeme gelirken, yapılacak genel kurulda bu durum değerlendirilecek.

Yaşanan bu durumun ardından bazı haber kaynaklarda Fenerbahçe’nin Jupiler Ligi, Eredivisie, Ligue 1 ve La Liga’ya başvurmayı düşündüğü ifade edilirken, İspanyol medyasının önde gelen kaynaklarından Marca bu durumu değerlendirdi.

Yapılan değerlendirmede Fenerbahçe’nin La Liga’da yer alamayacağının altı çizildi. Yapılan değerlendirmede “İspanya yasalarına göre ülke dışından herhangi bir takım ulusal ve yerel liglerde boy gösteremez. Ancak bir ülke bunun dışında. Yasalara göre Andorra kulüpleri İspanya liglerinde yer alabilir” denildi.

Barcelona bile La Liga’da olmayabilir

Dünyanın en ünlü Katalan kulübü Barcelona, Katalonya bağımsız olmadığı için La Liga’da yarışabiliyor. Ancak Katalonya’nın bağımsızlığını ilan etmesi sonrası yeni gelişmeler olabilir.

La Liga Başkanı Javier Tebas, 2017 yılında Katalonya’nın bağımsızlığını ilan etmesi halinde Barcelona’nın La Liga’da yer almayacağını açıkladı.

haber-emirgazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu