Ekonomi

DNOW, Whitco Supply’ın satın alımını tamamladı

HOUSTON – Küresel bir enerji ve endüstriyel çözümler tedarikçisi olan DNOW Inc. (NYSE: DNOW), orta akım pazarına enerji ürünleri sağlayan Whitco Supply, LLC’yi satın alma işleminin tamamlandığını duyurdu. Gerekli düzenleyici onayların ve alışılagelmiş kapanış koşullarının ardından gerçekleşen tamamı nakit işleminin DNOW’un ana pazarlarındaki varlığını artırması ve kazançlarına ve serbest nakit akışına katkıda bulunması bekleniyor.

DNOW Başkanı ve CEO’su David Cherechinsky, satın alma işleminin şirketin büyüme stratejisi ve hissedar değerini artırma taahhüdüyle uyumlu olduğunu belirterek stratejik hamleye duyduğu güveni dile getirdi. Whitco Supply’ın uzmanlığı ve pazardaki konumunun DNOW’un finansal getirilerini güçlendireceğini ve özellikle orta akım son pazarında pazar payını genişletmesine yardımcı olacağını vurguladı.

2003’te kurulan ve merkezi Broussard, LA’de bulunan Whitco Supply, Amerika Birleşik Devletleri’nde sekiz lokasyonda yaklaşık 230 kişiyi istihdam ediyor. Şirket, artık DNOW’un geniş ağına entegre edilecek olan ürün ve çözümleriyle daha geniş enerji sektörlerine hizmet vermektedir.

Geçmişi 160 yılı aşan DNOW, DigitalNOW® markası altında çok çeşitli tedarik zinciri çözümleri ve dijital teklifler sunarak dünya çapında faaliyet gösteriyor. Şirket yaklaşık 2.700 kişiyi istihdam etmekte ve arama ve üretim, orta akım iletim ve depolama, rafineriler ve yenilenebilir enerji pazarları dahil olmak üzere çeşitli sektörlere hizmet vermektedir.

Satın alma, DNOW’un stratejik sermaye dağıtımı yoluyla hizmet tekliflerini ve pazardaki konumunu geliştirmeye yönelik daha geniş stratejisinin bir parçasıdır. Bu duyuru bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve 1934 tarihli Menkul Kıymetler Borsası Kanunu’nun 21E Bölümü anlamında, gerçek sonuçların önemli ölçüde farklılık göstermesine neden olabilecek risk ve belirsizliklere tabi olan ileriye dönük ifadeler içermektedir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu